26 kwietnia, 2013

Fashion Philosophy Fashion Week

LET THEM KNOW


Projekt to cykl profesjonalnych szkoleń i wykładów przeznaczonych dla projektantów, producentów, właścicieli firm odzieżowych, specjalistów ds. marketingu, a także wszystkich osób chcących poszerzyć kompetencje z zakresu branży odzieżowej. 


Fashion Week Poland to przede wszystkim: pokazy uznanych projektantów "Designer Avenue", pokazy mody offowej i debiutantów "OFF Out Of Schedule", "Showroom" - stoiska projektantów, a także szkolenia i seminaria "Let Them Know". Ponadto w ramach wydarzenia odbywa się wystawa fotografii mody "Young Fashion Photographers Now". FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe wydarzenie modowe w Polsce. Odbywa się cyklicznie, dwa razy w roku w Łodzi. Najbliższa, ósma  edycja odbędzie się w dniach 17-21 kwietnia 2013 r. i zaprezentuje kolekcje na sezon jesień-zima 2013/14. W trakcie 8 edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland proponuje dwa dni szkoleń zamkniętych, pierwszy poświęcony sprzedaży w biznesie modowym, drugi fashion marketingowi.  


W ramach Fashion Law Business przygotowaliśmy wykład pt. "Prawo mody - problemy stojące przed branżą".  W branży mody, nie sama własność intelektualna stanowi realną wartość, lecz również umowy handlowe, kontrakty, ustalenia prawa pracy oraz systemy informatyczne. Wykład pozwoli na uzyskanie ogólnej orientacji w stosunkowo szerokiej i zróżnicowanej dziedzinie, jaką jest prawo własności intelektualnej w zakresie prawa mody.  

05 kwietnia, 2013

Polski Kongres Prawa Mody 2013


„You can never be overdressed or overeducated”.
Oscar Wilde

13 czerwca 2013 r.
Hotel Polonia, Warszawa




Specyfika i złożoność przemysłu mody, jak i regulujących ją przepisów wymusza na kadrach kierowniczych spółek zdobycie wiedzy o prawie. Sama wiedza nie wystarczy, konieczne jest uświadomienie sobie, w jakich sytuacjach potrzebna będzie im profesjonalna pomoc oferowana przez prawników. Choć polski rynek mody wydaje się rozległy, rynki zagraniczne oferują nowe możliwości rozwoju.Transakcje międzynarodowe przynoszą nowe wyzwania wynikające z odległości, różnic kulturowych, gospodarczych, w systemach fiskalnych i w prawie. Towarzyszy temu wzrost liczby postępowań sądowych z inicjatywy domów mody. Sektor mody staje się atrakcyjny dla kancelarii prawnych, które podejmują specjalizacje w tym kierunku.

Allerhand Summit Fashion Law 2013 to wydarzenie podczas którego chcemy rozmawiać o tym co w prawie, modzie, biznesie ważne, aktualne oraz trudne. Wraz z zaproszonymi specjalistami pragniemy szukać rozwiązań, wyciągać wnioski i kształtować świadomość prawną. Proponujemy wymiar oparty na dialogu pomiędzy kadrą zarządzającą, konsultantami, agencjami reklamowymi, projektantami, artystami a ekspertami prawa w wielu dziedzinach.

04 kwietnia, 2013

Tax Law vs. Dolce & Gabbana

Zainspirowani ostatnimi wydarzeniami wokół marki modowej Dolce & Gabbana (Stefano Gabbana i jego partner Domenico Dolce zostali ukarani przez sąd w Mediolanie grzywną w wysokości 343,3 mln euro w związku z zarzutem oszustw podatkowych) zapraszamy na spotkanie "Kiedy podatki spotykają modę".

Zapraszamy na III spotkanie w ramach Akademii Soft Skills dla Prawników oraz Fashion Law.


fot. by Pszemek Dzienis
Jednym z naszych Prelegentów będzie dr Karolina Tetłak.  Dr Karolina Tetłak jest adiunktem w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi ćwiczenia dla studentów z przedmiotu Prawo finansów publicznych. Specjalizuje się w problematyce opodatkowania celebrytów, sportu i rozrywki oraz w podatkowych aspektach wielkich imprez sportowych. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Ukończyła studia o profilu podatkowym na wydziale prawa Harvard University.

Let them know


LET THEM KNOW

www.fashionweek.pl

Projekt to cykl profesjonalnych szkoleń i wykładów przeznaczonych dla projektantów, producentów, właścicieli firm odzieżowych, specjalistów ds. marketingu, a także wszystkich osób chcących poszerzyć kompetencje z zakresu branży odzieżowej. Dzięki światowej klasy wykładowcom przybliżamy wiedzę trudno dostępną na polskim rynku, a jednocześnie potrzebną do prowadzenia biznesu modowego na najwyższym poziomie. 

W trakcie 8 edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland proponowane są dwa dni szkoleń zamkniętych, pierwszy poświęcony sprzedaży w biznesie modowym, drugi fashion marketingowi.

When Law meets Photography


W dniu 27 marca tego roku na ostatnim piętrze Traffic Club przy Brackiej 25 w Warszawie odbyło się spotkanie pt. "Granice prawa w fotografii mody", zorganizowane przez Fashion Law Business i Akademię Soft Skills dla Prawników, pod patronatem Instytutu Allerhanda i przy współpracy kancelarii prawnej Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.


Pierwszym z prelegentów był Sebastian Daniel Woźniak, właściciel agencji modelingowej 4MIDABLE MANAGEMENT. Sebastian przedstawił, jak wygląda taka praca "od kuchni".  W trakcie opowiadania, pojawiły się między innymi takie zagadnienia jak: model jako produkt - czyli chęć przedstawienia danej osoby w jak najlepszym świetle, ukazania najlepszych cech danego modela czy modelki, zaprezentowania ich w najbardziej pożądany sposób przez inne agencje - często zagraniczne; booker - czyli osoba pełniąca funkcję pośrednika pomiędzy modelem czy modelką a klientem, który chce "zarezerwować" ich do swojej sesji czy wybiegu; skaut - swoisty researcher, szukający kandydatów na modeli, zwłaszcza w tłumie, na ulicy, a więc osoba nie mająca nic wspólnego z harcerstwem, i wiele innych. W trakcie wykładu Sebastian zaznaczył, jak bardzo ważne są kwestie prawne w pracy agencji modelingowej, obecne od samego początku współpracy z danym modelem czy modelką. Poczynając od kontraktu pomiędzy modelem a agencją (terminy, wynagrodzenie itd), przez prawo do wykorzystywania jego wizerunku i inne podobne zagadnienia. Jest ich całe mnóstwo. Co ciekawe, tylko jedna agencja modelingowa w Warszawie korzysta z pomocy prawnika wewnętrznego, tzw. in-house lawyera. Praca modela czy modelki to nie tylko przyjemności. Opowiedziała nam o tym modelka agencji 4MIDABLE MANAGEMENT.