04 listopada, 2013

Gotujemy! Czyli prawo autorskie od kuchni

Partnerem Merytorycznym spotkania jest Kancelaria Prawna DZP sp.k.
"W umyśle prawnika zajmującego się prawem własności intelektualnej pojawia się pytanie czy przepis kulinarny, oprócz ugotowania na jego podstawie dania, którym olśnimy rodzinę podlega ochronie prawno-autorskiej i czy można wykorzystać cudzy przepis w jakikolwiek sposób, przykładowo umieszczając na blogu poświęconym celebracji świąt lub gotowaniu?" 
                                                                                                                                                                     
Janina Ligner-Żeromska                                                                                                                                                                                            Adwokat, Partner DZP
zdj. merlin.pl

18 listopada 2013 r. zapraszamy na spotkanie na którym porozmawiamy gdzie w przepisach, recepturach oraz gotowaniu odnajdujemy prawo autorskie.


Jednym z naszych Prelegentów będzie Pani Mecenas Janina Ligner-Żeromska, Partner, Adwokat.  Janina Ligner-Żeromska współpracę z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka rozpoczęła w 1994 roku prowadząc własną praktykę w ramach kancelarii, a na początku 2000 roku została Partnerem w kancelarii.

Janina Ligner-Żeromska specjalizuje się w zakresie ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, w tym patentów, znaków towarowych, ochrony marki, a także w zakresie zagadnień prawa reklamy i konkurencji. Jest stałym doradcą w projektach związanych z nowymi technologiami, e-biznesem i usługami konsultingowymi. Doradza polskim i zagranicznym spółkom z sektora TMT, jest negocjatorem umów typowych dla sektora IT.


Doradca w zakresie przepisów prawa Unii Europejskiej i ich konsekwencji dla prowadzenia działalności na rynku UE. Jest pełnomocnikiem procesowym w sprawach gospodarczych związanych z nieuczciwą konkurencją i prawami na dobrach niematerialnych. Specjalizuje się także w negocjacjach umów przejęć oraz przy projektach inwestycyjnych w zakresie konkurencji i własności intelektualnej. Była doradcą Ministra Prywatyzacji przy wielu transakcjach prywatyzacyjnych.


Janina Ligner-Żeromska ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu aplikacji adwokackiej, w 1994 roku kontynuowała studia w zakresie księgowości i prawa podatkowego. Ukończyła kurs Zaawansowanego Prawa Europejskiego w King's College of London.


materiały nadesłane


Wraz z panią Mecenas Janiną Linger - Żeromska wystąpi pani Justyna Kosmala. Współwłaścicielka dwóch kawiarni-piekarni Charlotte. Chleb i wino w Warszawie i w Krakowie oraz baru i bazaru w starej Hali Koszyki Hali w Warszawie, jednych z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tych miast.

Kolejnym z naszych Prelegentów będzie Anna Nowak. Z wyksztalcenia Biotechnolog żywności. Posiada dyplom MBA Wielkopolskiej Szkoły Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Odpowiada za rozwój dystrybucji streetwear w firmie The Avenue (www.theavenu.pl). Pracę oraz pasję łączy w całość, prowadząc blog modowo-kulinarny Cooka.pl (www.cooka.pl). Świadomość kuchni i chęć rozwoju umiejętności kulinarnych, doprowadziły Anię do udziału w II edycji programu MasterChef.

Kolejnym Prelegentem podczas naszego spotkania będzie Pan Daniel Hasik, radca prawny, Partner w Kancelarii Hasik, Wiński i Partnerzy.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w wiodących międzynarodowych oraz krajowych kancelariach prawnych. Ekspert w zakresie dochodzenia i ochrony praw własności intelektualnej, w tym znaków towarowych, patentów, wzorów przemysłowych, praw autorskich oraz aktów nieuczciwej konkurencji. Regularnie doradza klientom również w zakresie prawa reklamy, prawa nowych technologii oraz handlu elektronicznego. Doradza oraz prowadzi spory sądowe.
Absolwent WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, studiował prawo na Uniwersytecie w Utrechcie, ukończył Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego (we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge), a także Podyplomowe Studia Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim.

Autor i współautor szeregu publikacji, m.in. „Charakterystyka i ocena prawna praktyk ambush marketingowych w kontekście zbliżającego się EURO 2012” (w „Reklama, aspekty prawne”, Wolters Kluwer 2012). Częsty prelegent na szkoleniach i konferencjach. Wykładowca Centrum Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza. Wielokrotnie rekomendowany jako prawnik z zakresu własności intelektualnej w międzynarodowych i polskich rankingach.


Wraz z Panem Danielem wystąpi znanu już Państwu Marcin Kroll. Marcin jest aplikante rzecznikowskim przy Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych. Specjalizuje się w ochronie własności przemysłowej i intelektualnej, w szczególności w sprawach z zakresu naruszeń praw ochronnych na znaki towarowe oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Posiada również doświadczenie w zakresie prawa reklamy, prawa nowych technologii i IT, handlu elektronicznego oraz prawa handlowego i gospodarczego.
Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat X edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską na temat własności intelektualnej ogłoszonym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Absolwent Centrum Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza oraz Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z University of Florida F. G. Levin College of Law. Współzałożyciel i autor portalu IPGuide.pl.
Podczas spotkania "Gotujemy! Czyli prawo autorskie od kuchni" porozmawiamy o AteGood - innowacyjnej aplikacji i o blogu o dobrym odżywianiu (ategood.com). AteGood to aplikacja pomocna w zdrowym odżywianiu na co dzień - osobisty dietetyk. W oparciu o sztuczną inteligencję tworzy zindywidualizowane i zbilansowane jadłospisy na każdy dzień tygodnia. Premiera aplikacji przewidziana jest na listopad 2013 roku.

Pomysłodawczynią AteGood jest Joanna Tomczak. Z zawodu psycholog, ukończyła Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest pomysłodawczynią i project managerką AteGood. Wraz z zespołem współtworzy również blog AteGood.

Wraz z nią wystąpi Dominika Fetraś z bloga diaryofacouturegirl.blogspot.com 
Z wykształcenia magister psychologii, z pasji blogerka kulinarno- modowa. ‘Kitchen Couture by Dominique’ to strona, gdzie jak na talerzu podaje swoim czytelnikom zmixowanie mody, designu i kulinariów ze szczyptą humoru i wisienką dobrego smaku. Na stałe współpracuje z AteGood - tworzy zdrowe przepisy na łatwe w przygotowaniu dania. Odpowiada również za kulinarny kącik w magazynie Yoga i ayurveda.


Program

18:30 Rejestracja i sesja networkingowa

19:00 Powitanie Uczestników

19:05 Spotkanie inspirujące I

Janina Ligner-Żeromska, adwokat, Partner Domański Zakrzewski Palinka "Prawo autorskie od kuchni"

19:30 Spotkanie inspirujące II

Anna Nowak, MasterChef & Cooka.pl 

20:00 Spotkanie inspirujące III


Daniel Hasik, radca prawny, Partner w Kancelarii Hasik, Wiński i Partnerzy wraz z Marcinem Krollem, Prawnik w Kancelarii Hasik, Wiński i Partnerzy, współtwórca IPGuide.pl

20:30 Spotkanie inspirujące IV

Joanna Tomczak // ategood.com 
Dominika Fetraś // diaryofacouturegirl.blogspot.com
"AteGood - innowacyjna aplikacja i blog o dobrym odżywianiu"


21:00 Poczęstunek i loteria wizytówkowa 


Kiedy?  18 listopada (poniedziałek) 2013 r.
O której? 18:30 - 22:00
Gdzie? MiTo art.cafe.books


MiTo art café books
ul. Waryńskiego 28
00-650 Warszawa
http://mito.art.plIlość miejsc ograniczona!
Inwestycja w siebie: 50 zł 

Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez uiszczenie wpłaty przez platformę przelewy24.pl 

Link do wpłat: Gotujemy! Czyli prawo autorskie od kuchni

Link do wydarzenia: Facebook


Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia na adres:  contact@fashion-law-business.com


Organizator spotkania: 

Fashion Law Business


Do zobaczenia 18 listopada!