06 maja, 2013

Prawo mody - wyzwania stojące przed branżą

Akademia Soft Skills dla Prawników, Korporacyjnie.pl, Fashion Law Business przy współpracy z ELSA Kraków mają zaszczyt zaprosić na wykład gościnny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwerystetu Jagiellońskiego w dniu 8 maja 2013 r w godzinach 15:00 - 18:00 w Collegium Novum (ul. Gołębia 24, sala 52).


Projektanci mody i akcesoriów mierzą się z wyzwaniami charakterystycznymi dla swoich branż. Potrzebni im są prawnicy, którym znane są kwestie związane z krótkimi sezonami, ulegającymi ciągłym zmianom cyklami życia produktów, podróbkami, oraz nieuczciwą konkurencją. W branży mody nie sama własność intelektualna stanowi realną wartość, lecz również umowy handlowe, kontrakty, ustalenia prawa pracy, oraz systemy informatyczne. Powodzenie specjalisty do spraw fashion law zależy od jego umiejętności skutecznego zabezpieczenia owych aktywów, polegającej na dostarczaniu stosownych do branży porad prawnych, dopasowanych do potrzeb klientów.

Wykład poprowadzą:

Agnieszka Sztoldman


Doktorantka w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej i Dóbr Niematerialnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Aplikantka radcowska przy OIRP w Warszawie. Członek SWI Instytutu Allerhanda od jej powstania w 2011 r. Członek Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile. Wielokrotna laureatka konkursów naukowych i nagród MNiSW. Otrzymała nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rozprawę magisterską pt. „Wspólność patentu i prawa do patentu” w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP (2012). Zajmuje się w pracy naukowej prawem własności intelektualnej i prawem cywilnym. Prawnik z zakresu prawa własności intelektualnej w Warszawie. Temat: Ochrona designu po wygaśnięciu prawa z rejestracji wzoru przemysłowego.Małgorzata Pałysa

Prawnik, doradca prawny i menedżer działu prawnego SF Business Centre Club na szczeblu ogólnopolskim. Autor publikacji z zakresu prawa handlowego i prawa konkurencji. Pomysłodawca i założyciel Akademii Soft Skills dla Prawników-pierwszej w Polsce inicjatywy, mającej na celu dokształcanie prawników w zakresie umiejętności miękkich już na etapie studiów prawniczych. Współorganizator cyklu prestiżowych spotkań Akademii Soft Skills dla Prawników i Fashion Law Business - „Where Fashion Meets Law”.  
Marcin Balicki
Sekretarz Sekcji Własności Intelektualnej Instytutu Allerhanda. Doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracuje z kancelarią prawną Golenia Hanusa Wojtyczek – Adwokaci. Autor publikacji z zakresu prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. Prowadzi również szkolenia i seminaria dotyczące prawa własności intelektualnej. Pan Marcin Balicki zarysuje nam strategię ochrony własności intelektualnej w sektorze modowym.Szymon Syp

Założyciel i pomysłodawca Korporacyjnie.pl, jest doktorantem (ekonomia) w Zakładzie Prawa Międzynarodowego Prywatnego oraz Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doktorantem z "wolnej stopy" na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także stypendystą w ramach programu LLM thesis w Maurer School of Law, Uniwersytet w Indianie. Szymon jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego. Studiował także w Levin College of Law (Uniwersytet na Florydzie), Maurer School of Law w Bloomington (Uniwersytet w Indianie) oraz w ramach programu Columbia Law School Summer Program w Amsterdamie. Członek Stowarzyszenia Prawa Konkurencji, Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa oraz Stały Współpracownik CARS (Wydział Zarządzania UW).Główny Organizator:
 Partner Merytoryczny: