05 maja, 2013

Fashion Law Business & Korporacyjnie.plWspół­pra­ca mię­dzy ar­ty­sta­mi a biz­ne­sem w Pol­sce to temat cią­gle spy­cha­ny na mar­gi­nes. W kra­jach Za­chod­niej Eu­ro­py i USA za­ra­bia­nie na sztu­ce ma już długą tra­dy­cję. Dla­cze­go u nas nie wy­pa­da mówić o mo­dzie i pie­nią­dzach? Naj­wyż­szy czas, aby nasi pro­jek­tan­ci zro­zu­mie­li, że moda to także biz­nes. Wy­star­czy otwo­rzyć się na nowe szan­se i uczyć od naj­lep­szych. 

GOSHICO – recykling tradycji

Prelegentkami będą właścicielki Firmy Goshico. Firmę tworzą siostry: Aga i Małgo. Małgo to artystyczna dusza, z wykształcenia plastyk - charakteryzator. Od najmłodszych lat zainteresowana upiększaniem świata i kobiet. Łączy je nie tylko krew, ale prawdziwa więź emocjonalna. Ich przyjaźń świetnie można opisać słowami Todd’a Ruthmana: ”Podobieństwa czynią przyjaźń radosną, różnice ciekawszą”. Małgo dba o stronę artystyczną, a Aga o funkcjonalność i jakość, aby każdy szczegół był dopracowany, tak żeby w rezultacie w Wasze ręce trafiały rzeczy piękne, ekskluzywne, ale i użyteczne. Kolekcje GOSHICO inspirowane są folkiem, każda z nich podchodzi jednak do tej tematyki w inny sposób. Dzięki temu torebki utrzymane są w wyjatkowym, charakterystycznym dla firmy klimacie. Dotychczasowe kolekcje inspirowane były wzorami łowickimi, kaszubskimi, grecką terakotą, a nawet perskimi mozaikami. Przekrój od czarnych haftów aż po neonowe, kolorowe wzory udowadnia, że filc i folklorystyczne inspiracje są dla wszystkich – businesswoman, fashionistek, młodych mam czy nastolatek.

http://goshico.com/
Foto: Monika Motor; modelka: Caro Niemiec; makijaż i fryzura: Małgo Kotlonek; stylizacja: Marta Śliwińska i Ralph Kruhlik; torebka: Goshico id; bluzka i spódnica: Arkadiusz Taraska.

Kolejnymi Prelegentami podczas naszego spotkania będą założycielki RISK. made in Warsaw - jest to nowy streetowy brand.

Miały pracę, o której marzą miliony dziewczyn w Polsce. Mimo to postanowiły ją rzucić i rozkręcić własny biznes. To dzięki nim dres, który wcześniej kojarzył się ze strojem sportowym, wszedł na salony. „Nie robimy spodni z trzema paskami. Nasze ubrania to wariacja na temat szarej bawełnianej bluzy z kapturem”, mówią. 


Kolejną Prelegentką na naszym seminarium będzie Izabela Rytka. Aplikantka radcowska III roku, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe prawo spółek na WPIA UW oraz Centrum Prawa Europejskiego i Brytyjskiego współorganizowanego przez Uniwersytet w Cambridge.

Izabela Rytka jest prawnikiem (Associate) w kancelarii Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp.k. i została oddelegowana do obsługi spółki działającej w branży odzieżowej. Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii, Izabela była członkiem departamentu korporacyjnego i private equity w renomowanej warszawskiej kancelarii oraz współpracowała z fundacjami świadczącymi pomoc prawną nieodpłatnie. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego, handlowego oraz podatkowego związanych z transakcjami łączenia i przekształcania spółek oraz bieżącą obsługą korporacyjną spółek i struktur kapitałowych w różnych jurysdykcjach.Kolejny Prelegentem na spotkaniu będzie redaktor Korporacyjnie.pl - Radzym Wójcik, który jest aplikantem adwokackim i prawnikiem w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp. k. Specjalizuje się w prawie handlowym. Doświadczenie zdobywał doradzając przy procesach fuzji i przejęć, przy restrukturyzacji spółek oraz świadcząc usługi doradztwa korporacyjnego. Posiada również doświadczenie w zakresie obsługi sporów, w szczególności sporów korporacyjnych. W latach 2011-2012 pracował w kancelarii prawniczej Deloitte Legal Pasternak i Wspólnicy, a w latach 2009-2011 w dziale procesowym warszawskiego oddziału międzynarodowej kancelarii Salans (obecnie Dentons).Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także kurs Centrum Prawa Amerykańskiego współorganizowany przez Uniwersytet Warszawski oraz Levin College of Law (Uniwersytet na Florydzie). W latach 2010-2011 i 2011-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.


Program

18:30 Rejestracja i sesja networkingowa

19:00 Powitanie Uczestników

19:05 Spotkanie inspirujące I

19:30 Spotkanie inspirujące II

20:00 Spotkanie inspirujące III

20:30 Słodka niespodzianka

21:00 Loteria wizytówkowa

Data: 9 maja 2013 r.
Godzina: 18:30


Ilość miejsc ograniczona!

Spotykamy się w:

3 piętro! :)Potwierdzeniem zapisania jest dokonanie przelewu przez platformę Przelewy24.pl

Zapisy: contact@fashion-law-business.com

Wydarzeniu patronują:

Instytut Allerhanda
Mida.Magazyn dla Prawników