29 sierpnia, 2013

Opowieść, która trwa już rok!


Fashion Law Business to opowieść, która trwa już rok!!!

Przez ten rok stronę odwiedziło łącznie prawie 40 tysięcy unikalnych użytkowników i obserwujemy ciągły wzrost oglądalności. Zaglądaliście z 78 krajów na całym świecie, a najpopularniejszym była i jest oczywiście Polska.

Dziękujemy tym, którzy przekonali nas do prowadzenia bloga, który z każdym dniem daje nam coraz więcej satysfakcji i radości.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają i pomagają przy tworzeniu artykułów, dzieląc się swoją wiedzą.

Dziękujemy cierpliwym fotografom, którzy dzielnie znosili marudzenie .

I naturalnie dziękujemy Wam, drodzy czytelnicy za każde zajrzenie na stronę, za przemiłe słowa, które od Was dostajemy, za każdy komentarz, ten pozytywny jak i krytyczny.

Dziękujemy, że jesteście!

Już dziś zapraszamy na jesienne niespodzianki z Fashion Law Business, które przygotowaliśmy, jednocześnie życząc nam wszystkim wciąż rosnącej satysfakcji, odkrywania w sobie coraz to nowych pokładów energii oraz ciągłego wzajemnego rozwoju.


Dziękujemy!


07 sierpnia, 2013

Domena kluczem do sukcesu ?


Wraz z rozwojem nowych technologii oraz zmianami w zakresie komunikowania się, domeny stały się niezbędnymi narzędziami do rozwoju strategii marketingowych przedsiębiorców. Domena to nie tylko adres strony www, ale przede wszystkim niepowtarzalny podpis identyfikujący usługę, produkt czy firmę. Domena określa tożsamość przedsiębiorcy lub jego produktów. „Wpadająca w oko nazwa” stanowi niejednokrotnie połowę sukcesu w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Źródło: pccode.pl
Domena internetowa stanowi element adresu, jakim nazywane są witryny internetowe. Każda domena należy do systemu DNS (Domain Name System - system nazw domenowych), stanowiącego podstawę działania sieci Internet. DNS to niezwykle złożony system serwerów, umożliwiający rejestrację nazw domenowych i ich powiązanie z numerami IP (Internet Protocol) komputerów. Każdemu adresowi IP przypisana jest nazwa, której budowa opiera się o tzw. Uniform Resource Locators (URLS)[1]. Wśród domen internetowych wyróżniamy tzw. domeny pierwszego stopnia (Top Level Domain), do których zaliczają się przede wszystkim domeny odnoszące się do działalności podmiotów rejestrujących (np. org, gov), domeny narodowe (np. pl, uk, fr, eu), a także domeny funkcjonalne (np. com, net, info). Domeny drugiego stopnia (Second Level Domain) to przykładowo domeny regionalne (np. poznan.pl), funkcjonalne (np. com.pl), lub inne wskazane przez podmiot rejestrujący- może to być słowo, oznaczenie, skrót, wyrażenie. Może być nią nazwa przedsiębiorcy, przedsiębiorstwa, produktu, usługi, jak również znak towarowy [2].
Za zarządzanie i przyznawanie nazw domen internetowych oraz za ogólny nadzór nad działaniem serwerów DNS na całym świecie odpowiedzialna jest ICANN Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) organizacja non-profit z siedzibą w Kalifornii. W Polsce nadzór nad domeną .pl przekazano Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), która jako jednostka badawczo-rozwojowa przydziela w jej obrębie poddomeny. Od 1 lipca 2013 r. NASK obsługuje także domenę .gov.pl.