22 lutego, 2013

I spotkanie inspirujące moda & prawo


Czy pokazy mody są artystycznym performancem? Jakie są wyznaczniki i współczesne trendy mody? Czy minimalizm, surrealizm, futuryzm, można odnaleźć na wybiegu? Co inspiruje projektantów? Kiedy sukienka staje się dziełem sztuki? Jak moda konfrontuje się z prawem?

Na pierwszym spotkaniu Akademii Soft Skills dla Prawników oraz Fashion Law Business porozmawiamy jak świat mody, prawa i sztuki wzajemnie się przenikają. Projektanci wtajemniczą nas w świat swoich projektów, opowiedzą o inspiracjach i pasji, ale także swojej artystycznej wizji mody. Postaramy się skonfrontować modę z innymi dziedzinami sztuki: rzeźbą, malarstwem, architekturą skupiając się na jej walorach artystycznych.  Moda nie musi być tylko glamour. Jak się ubrać, a nie przebrać, jak mądrze korzystać ze wzorców oraz jaka jest różnica między modą a stylem? I gdzie w modzie znajdujemy prawo?

Jednym z Prelegentów podczas naszego spotkania 28 lutego będzie Aga Prus, która jest wnuczką Brunona Kamińskiego, słynnego warszawskiego szewca.  Buty pod marką "Aga Prus handmade shoes" są szyte ręcznie w rodzinnej pracowni przy Nowym Świecie w Warszawie. Powstają w krótkich seriach zgodnie z regułami tradycyjnego rzemiosła. Każda para butów jej projektu szyta jest z dbałością o najmniejszy szczegół, wyłącznie z naturalnych skór. 
fot. H. Karapuda / www.agaprus.pl

Na zdjęciu Aga Prus z tatą, szewcem który wykonuje buty jej projektu.  Polecamy artykuł na temat prowadzenia rodzinnej działalności Agi Prus: http://natemat.pl/47317,sa-mlodzi-i-nie-chca-pracowac-w-korporacji-wybrali-rodzinna-tradycje
Drugim Prelegentem będzie Pani Aneta Oleszkiewicz, prawnik, załozycielka My Collar. 


www.mycollar.pl 

My Collar to nowa marka na rynku polskim produkująca spersonalizowane kołnierzyki, która stawia na jakość, kreatywność oraz indywidualne podejście do Klienta. Każdy kołnierzyk jest wykonany z największą precyzją z najlepszych materiałów i produktów. Starannie dobrane włoskie i francuskie tkaniny stanowią idealną podstawę collarów. Mogą być podstawowe bądź z akcesoriami takimi jak nity, ćwieki, koraliki, kryształki, kamienie, łańcuchy, broszki itd. 

Trzecim Prelegentem będzie twórczyni marki The Frock - Pani Kaja Śródka. Znana jest ona ze swojego zamiłowania do nietypowych fraków dla niezwykłych, pozytywnie zakręconych kobiet. ;) 

fot. materiały The Frock by Kaja ŚródkaProgram

18:30 Rejestracja i sesja networkingowa
19:00 Powitanie Uczestników
19:05 Spotkanie inspirujące I
19:30 Spotkanie inspirujące II
20:00 Spotkanie inspirujące III
20:30 Słodka niespodzianka
21:00 Loteria wizytówkowa

Data: 28 lutego 2013
Godzina: 18:30
Miejsce: Horsecka Jewelry, ul. Chmielna 21/2, I p.
(Kamienica Braci Jabłkowskich)

Ilość miejsc ograniczona!

Zainteresowane osoby prosimy kontakt na adres: fashion.law.business@gmail.com oraz  o potwierdzenie swojej obecności, poprzez uiszczenie wpłaty przez platformę przelewy 24.pl

Inwestycja w siebie: 50 pln


Do zobaczenia 28 lutego!


Organizator spotkania: 

Akademia Soft Skills dla Prawników oraz Fashion Law Business