26 października, 2013

Personality merchandising a prawne wykorzystanie wizerunku sportowca


"Użycie twarzy znanej osoby jest szansą na wykreowanie w krótkim czasie "marki" danej firmy, a co za tym idzie - na zwiększenie jej atrakcyjności w obrocie handlowym. Typowym przykładem zastosowania omawianej konstrukcji jest produkcja, a następnie sprzedaż koszulek, pocztówek, zeszytów czy też kubeczków, które są ozdobione wizerunkiem lub podpisem "kogoś" znanego."
[Małgorzata Wach, Przegląd Prawa Handlowego - numer 10 z 2010 r.]


Partnerem Merytorycznym spotkania jest Firma Prawnicza LSW


Tym razem nasze spotkanie inspirujące odbędzie się w sportowym stylu!

zdj. blog.znajdzreklame.pl

"Z reklamą nierozerwalnie związany jest odpowiedni zbiór norm prawnych, których zadaniem jest z jednej strony, określenie zasad wykorzystywania wizerunku danej osoby w obrocie prawnym, z drugiej zaś - zakreślenie granic ochrony prawnej przed bezprawnym jego naruszaniem. Zastosowanie regulacji prawnych w omawianym zakresie przebiega na różnych płaszczyznach życia społecznego, przy czym w ostatnich latach ingerencja normatywna stała się szczególnie usprawiedliwiona w świecie mediów, rozrywki (popkultury), a zwłaszcza w sferze sportu. W różnych jego dyscyplinach, mimo wyraźnych unormowań, zaczęły się ujawniać spory pomiędzy znanymi, niekiedy nawet wybitnymi sportowcami a polskimi związkami sportowymi, których przedmiotem stała się kwestia samej dopuszczalności i zakresu wykorzystywania wizerunku zawodnika. Spektakularność tych spraw stawała się tym większa, im bardziej popularna była dana dyscyplina sportu." 
[Małgorzata Wach, Przegląd Prawa Handlowego - numer 10 z 2010 r.]

zdj. Dziennik Gazeta Prawna – dodatek „Prawnik” 6–8 09 2013

Jednym z Prelegentów podczas naszego spotkania będzie dr Krzysztof A. Wąsowski, adwokat, doktor nauk prawnych,adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

24 października, 2013

[Warsztaty] Tworzenie marki modowo - designerskiej w mediach społecznościowych

Jaki jest klucz sukcesu marek modowych w obszarze mediów społecznościowych?


zdj. blogs.technet.com
Moda i design są jednymi z najaktywniejszych branż w mediach społecznościowych. W pięćdziesiątce największych profili firmowych na świecie znaleźć możemy marki takie jak: Converse, Victoria’s Secret, Burberry, Zaraz, H&M, czy Dior. Specjaliści ds. komunikacji powinni uczyć się od luksusowych marek modowych podejścia do nowych mediów, a przede wszystkim strategicznego planowania działań komunikacyjnych w zakresie social media.

Najważniejszym i najskuteczniejszym, bo bezpośrednim sposobem komunikowania się marki, w wielu branżach, są obecnie media społecznościowe. Facebook, YouTube, Twitter czy Pinterest zrewolucjonizowały branżę odzieżową. Za ich pośrednictwem firma dociera do adresatów swoich produktów, poznaje ich opinie, przekazuje informacje o kolekcjach i promocjach oraz bada emocje klientów. Najskuteczniejsze kampanie potrafią Tymi emocjami kierować.

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych modą i designem, do właścicieli firm oraz osób planujących rozpocząć działalność.  Do tych z Was którzy, pragną zajmować się w przyszłości działaniami PR-owymi w markach modowych, pracować przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jakie elementy potrzebne są do stworzenia własnej marki oraz na czym polega techniczna strona jej prowadzenia.

14 października, 2013

Mam Start-up w branży mody



30 października 2013 r. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "When Law meets Fashion", gdzie porozmawiamy z naszymi wspaniałymi Prelegentami o tworzeniu firmy modowo - desginerskiej we współczesnym świecie. Jakie są początki startupu w branży modowej oraz designie, o tym jakie wady nosi ze sobą sprzedawanie produktów poprzez Facebooka oraz o tym jak będzie wyglądać rynek e-commerce w najbliższym czasie. 

fot. mexymize.com
O sukcesie na rynku mody decyduje pomysłowość, kreatywność, a także jakość i wygląd towarów. Własność intelektualna w sektorze odzieżowo-tekstylnym, w tym przede wszystkim wzory przemysłowe i znaki towarowe, odgrywają istotną rolę.

Program:

18:30 Rejestracja i sesja networkingowa 

19:00 Powitanie Uczestników

19:05 Spotkanie inspirujące I

O sposobach walki z podróbkami oraz zabezpieczeniu swoich interesów opowiedzą Zuzanna Kopaczyńska-Grabiec, radca prawny z kancelarii prawnej T. Studnicki K. Płeszka Z. Ćwiąkalski J. Górski oraz projektantka i właścicielka domu mody Bizuu, Zuzanna Wachowiak.